Prioritātes

Dieva klātbūtnes apzināšanās un paļaušanās uz Viņu lai ir tava pirmā prioritāte. Bībele saka: „Paļaujies uz Kungu no visas sirds – uz paša sapratni vien nepalaidies! Zinies viņu visos savos ceļos, un viņš iztaisnos tavas takas.” (Sakāmvārdi 3:5-6)

Tev dzīvē ir daudz lietu, par ko rūpēties, bet pareiza prioritāšu kārtība nodrošinās vislabāko rezultātu. Bībele saka: „Meklējiet vispirms Dieva valstību un viņa taisnību, tad jums viss pārējais tiks iedots.” (Mateja 6:33)

Ir daudz cilvēku, kam vari būt noderīgs, bet tava pirmā un galvenā atbildība ir tava ģimene un tuvākie. Bībele saka: „Bet, ja kāds par savējiem negādā, sevišķi par mājiniekiem, tas ticību ir atmetis un ir sliktāks par neticīgo.” (1. Timotejam 5:8)

Ja vēlies kādu audzināt, sāc ar sevi. Bībele saka: „Tu redzi gruzīti sava brāļa acī, bet kādēļ baļķi savā acī nepamani? Un kā tu vari sacīt savam brālim: ļauj man izņemt gruzīti no tavas acs, – kad, redzi, baļķis ir tavā paša acī? Tu liekuli, izņem vispirms baļķi no savas acs, tad redzēsi, kā izņemt gruzīti no sava brāļa acs.” (Mateja 7:3-5)

Vispirms gādā par savu iekšējo būtību, nevis pucē ārieni. Bībele saka: „Vai! jums, rakstu mācītāji un farizeji, jūs liekuļi! Jūs šķīstījat biķera un šķīvja ārpusi, bet iekšpuse ir pilna laupītkāres un izlaidības. Aklo farizej! Šķīstī vispirms biķera iekšpusi, tad arī ārpuse būs tīra.” (Mateja 23-25-26)

Attiecībās ar cilvēkiem pirmais un augstākais princips tavā dzīvē lai ir mīlestības princips. Bībele saka: „Vispirms esiet pastāvīgi mīlestībā cits pret citu, jo mīlestība apklāj daudzus grēkus!” (1. Pētera 4:8)